poniedziałek, 9 marca 2015

Stratford Upon Avon - czyli miasto Williama Szekspira. Holy Trinity Church.

W sobotę mieliśmy w Anglii wyjątkowo udaną pogodę -wskaźniki termometrów podskoczyły do 16 stopni Celcjusza, a słońce świeciło przez cały dzień. Uwielbiam spędzać aktywnie czas. Gdy akurat mam wolne od pracy, a taka okazja nadarza się w marcu - to zdecydowanie trzeba ją wykorzystać. 
Tym razem pojechaliśmy do Stratford Upon Avon, czyli miasta w którym urodził się i zmarł William Szekspir, o którym wydaje mi się, że słyszał każdy z nas. 

Spędziliśmy tam cały dzień spacerując. Była farma motyli (o której jest osobny post na moim drugim blogu), a także piknik na trawie. Jednym z lepszych punktem naszej wyprawy była wizyta w kościele Świętej Trójcy Holy Trinity Church,  w którym pochowany jest między innymi Szekspir, a także niektórzy członkowie jego rodziny. Pierwsze wzmianki o tym kościele sięgają już 845 roku, a obecne ściany wapienne powstały w 1210 roku. Kościół otoczony jest drzewami i bardzo starymi nagrobkami.  
Zrobiłam trochę zdjęć wewnątrz kościoła, chętnych zapraszam do oglądania. 

Powyżej kopia z księgi parafialnej z datą chrztu i pogrzebu Williama Szekspira. (zaznaczone strzałkami).

Powyżej trochę informacji o ślubie Szekspira, a poniżej o jego pogrzebie - jeśli jesteście zainteresowani, to kliknijcie w obrazki, żeby je powiększyć. 
W Wielkiej Brytanii uwielbiam te stare kościoły, opactwa i katedry, które stanowią piękną pozostałość po przeszłości. 
Kościół otwarty jest codziennie od 9:00 do 17:00. Wstęp do kaplicy, w której pochowany jest Szekspir kosztuje Ł0.50 dla studenta, a Ł2 dla osoby dorosłej, które moim zdaniem nie jest dużą kwotą, a pomaga w zachowaniu całego kościoła w świetnym stanie. 

xx
Emigrantka


2 komentarze:

  1. Zazdroszczę wycieczki :-). Fajnie, że korzystasz z pobytu w Wielkiej Brytanii i zwiedzasz.

    OdpowiedzUsuń
  2. Niestety dla mnie niemal wszystkie tutejsze koscioly wygladaja jednakowo..:(

    OdpowiedzUsuń