czwartek, 1 maja 2014

Sposoby nauki języka angielskiego - oglądanie telewizji

Witajcie!
Dzisiaj chciałam Wam napisać trochę o nauce języka angielskiego dzięki telewizji, natomiast wcześniej chciałam przeprosić wszystkie osoby, które napisały do mnie e-maile, za długie nie odpisywanie. Wstyd się przyznać, ale nie sprawdzałam swojej skrzynki od bardzoo, bardzoo dawna, obiecuję się poprawić!

Zapewne wielu z Was spędza czas przed telewizorem, długie godziny, a może tylko kilkanaście minut. Bez wątpienia jednak większość z nas z telewizora korzysta.
Ja na oglądanie telewizji poświęcam około 40 minut każdego dnia, jest to dla mnie nie tylko sposób na relaks, ale przede wszystkim szansa na ulepszenie języka.

Jeśli jesteśmy w UK sprawa jest prosta, bo mamy dostęp do angielskiej telewizji (oczywiście pamiętajmy o nabyciu tv licence!!) oglądamy, zapisujemy ze słuchu wyrazy lub powiedzenia których nie rozumiemy lub włączamy napisy i wtedy jest już z górki, wystarczy tylko szybko przepisywać. :)

Jeśli jesteśmy obecnie w PL, a chcemy podszkolić nasz język, wystarczy zacząć oglądać angielskie filmy z polskimi napisami, lub polecieć na żywioł i oglądać filmy/seriale w języku angielskim. Pamiętam, gdy jeszcze byłam w Polsce to uwielbiałam amerykański serial Pretty Little Liars i How I Met Your Mother, na polskie napisy trzeba było czekać kilka dni, ale pewnie znacie to uczucie, gdy jesteście czymś maksymalnie zaciekawieni i po prostu nie możecie czekać - oglądałam bez napisów i pomimo, że nie rozumiałam wszystkich wyrazów, byłam w stanie zrozumieć bardzo dużo z kontekstu i wiem, że z Wami też tak będzie.

Oglądanie telewizji/filmów/seriali online to bardzo prosty i przyjemny sposób na angielski, w końcu nauka wcale nie musi być nudna! Tutaj w UK spotykam wielu obcokrajowców, z bardzo dobrym angielskim, którzy mówią, że głównym źródłem ich wiedzy jest telewizja, oglądajcie więc i uczcie się i Wy!


a tutaj rules of engagement, które bardzo, baaaardzo lubię! 


xxx
Emigrantka

13 komentarzy:

 1. Pamiętam, że uczyłam się w ten sposób do matury. Teraz musze znów, bo egzamin z angielskiego czeka :) A później przełączę się na niemieckie seriale :p

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja tak się właśnie uczę, do tego tłumaczę wywiady, które są tylko po ang dostępne z kimś kogo lubię :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Ciekawy blog, pozdrawiam ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Rzeczywiście oglądanie angielskiej telewizji i seriali w języku angielskim to dobry sposób na naukę języka. Ja jeszcze mieszkając w Polsce oglądałem filmy i seriale w tym języku i muszę przyznać, że wiele słówek pozostało w mojej pamięci. Obecnie od kilku lat mieszkam w Wielkiej Brytanii, a dokładniej w Londynie i nie wyobrażam sobie dnia bez angielskiej telewizji. A poza tym za niedługo mam zamiar zdawać prawo jazdy w języku angielskim, więc chciałbym jeszcze poprawić poziom mojego języka.

  OdpowiedzUsuń
 5. Super pomysł, ale myślę, że takie sposoby przydatne są bardziej do nauki słówek. Warto zapisać się na jakiś kurs. Sama mam zamiar wybrać własnie taką metodę, ponieważ nie mam w sobie chyba aż tyle motywacji i systematyczności, żeby uczyć się samej. Ciekawe oferty kursów znalazłam na http://www.berlitz.pl/pl/warszawa_ul_nowogrodzka/ i pewnie zapiszę się na indywidualny kurs :)

  OdpowiedzUsuń
 6. To dobra metoda, ale filmy nie mogą mieć polskich napisów, ewentualnie z możliwością ich wyłączenia. Mózg jest leniwy- szybko zacznie czytać zamiast słuchać.

  OdpowiedzUsuń
 7. Uwielbiam oglądać filmy w języku angielskim. Na początku było trudno, ale po pewnym czasie przestałam zauważać, że nie ma napisów czy lektora. Dzięki temu mam znacznie lepszy akcent :)

  OdpowiedzUsuń
 8. I do the same thing to learn Polish. Teksty z 997 jeszcze nie musialam uzywac w real life ale teksty z Klan sa bardzo pozyteczny.

  OdpowiedzUsuń
 9. Napiszcie mi raczej gdzie mogę ogladać tv angielską z ANGIELSKIMI napisami. Oglądałem tak bedac ostatnio w Londynie i to była rewelacja, genialny sposób na osłuchanie się z językiem. Bo mój problem jest taki, że dobrze czytam, nieżle piszę ale bardzo trudno zrozumieć mi język mówiony - szczególnie w tv, filmie itp.

  OdpowiedzUsuń
 10. gdzie mogę mogę obejrzeć angielska telewizje z napisami bo nie wiem podpowiedz mi

  OdpowiedzUsuń
 11. Oglądanie TV pomaga nauki słówek i zwrotów. W końcu zaczynamy rozumieć ich znaczenie. Bardzo ważne są podstawy językowe których nauczysz się m.in w https://lincoln.edu.pl i to zapewni łatwy start z językiem obcym.

  OdpowiedzUsuń