wtorek, 25 lutego 2014

Podróż do Londynu megabus - em

Hej!
Dzisiaj chciałam do Was napisać o najtańszym (w moim przypadku przynajmniej) środku transportu, którym jakiś czas temu odwiedziłam Londyn, mowa o MEGABUS.

źródło google
Jeśli mieszkacie w Wielkiej Brytanii wystarczy wejść na stronę megabus.com, wpisać miejsce, z którego chcecie wyjechać i wybrać miejsce docelowe Londyn oraz datę, a wyszukiwarka znajdzie Wam dostępne kursy, czas i cenę. Jedynym minusem dla mnie jest to, że z miejscowości, w której ja mieszkam, podróż megabusem do Londynu zajmuje prawie 4 godziny :/ Olbrzymim plusem jest natomiast cena, ostatnim razem podróż do Londynu w dwie strony kosztowała mnie Ł15, czyli niesamowicie tanio, biorąc pod uwagę cenę autobusów tutaj (przykładowo, jeśli chcę pojechać autobusem do miasta oddalonego o 10 mil od mojego, to return ticket kosztuje mnie ponad Ł5, co pokazuje tylko jak dobre ceny oferuje nam megabus). 

Megabus zatrzymuje się na wybranych przystankach, po kupieniu biletu na stronie drukujecie potwierdzenie, które okazujecie kierowcy przy wsiadaniu. W Londynie wysiadacie na Victoria Coach Station, później idziecie do odległej o 5 minut, być może nawet mniej Victoria Underground Station i możecie dostać się wtedy gdziekolwiek tylko chcecie, a jazda metrem to na prawdę banał, zresztą opiszę Wam procedurę wkrótce. 

Czy Wy znacie/lubicie megabus?


2 komentarze:

  1. Fajny blog, przybliza styl zycia w UK. Ja tez wyjechalam do Anglii w lipcu 2012, od niedawna jestem z powrotem w Polsce, ale zapraszam takze do odwiedzenia mojego bloga - o miejscach wartych odwiedzenia w UK www.po-lewej-stronie.blogspot.com . Moze znajdziesz cos ciekawego dla siebie? Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń