poniedziałek, 13 sierpnia 2012

Życie w Wielkiej Brytanii. Pierwsze dni na obczyźnie.

Na początku swoje obserwacje zaczęłam zamieszczać na swoim blogu affectation93.blogspot.com, jednak tamten blog opiera się na innej tematyce, dlatego stwierdziłam, że wrzucę wszystko tutaj i relacje z angielskiego życia będę zamieszczać tylko tutaj.


26.07.2012

 Od niedzieli jestem w UK, powoli załatwiam formalności, dużo spaceruję, oglądam, robię też małe zakupy kosmetyczne i nie tylko, ale o tym kiedy indziej ( będzie dłuższa pogadanka :P). Zaklimatyzowanie się na pewno zajmie mi trochę czasu, ale ogólnie to czuję się tu bardzo dobrze. Spotykam wielu sympatycznych ludzi na ulicach, uśmiechają się, czasem zagadują.

Wyjazd za granicę to w dzisiejszym świecie nic niezwykłego, wielu Polaków wylatuje, samoloty do UK są pełne ludzi :) Sama miałam dylematy, czy wyjechać, czy nie no i szukałam na internecie ludzi, którzy wyjechali i ich historii - jak się odnaleźli w obcym kraju, jak załatwili różne formalności, znaleźli pracę, raz na jakiś czas napiszę właśnie posta typowo o życiu tutaj, stworzy się z tego mała seria.

Ruch lewostronny to jedna z najbardziej zauważalnych różnic między PL a UK, ja w dalszym ciągu jestem zdezorientowana :P Na ulicach jeżdżą same ładne samochody (piszę "ładne", bo mało znam się na markach), na ulicach nie ma ani polonezów, ani maluchów, nic z tych rzeczy. Jest dużo autostrad, na normalnych drogach samochody jeżdżą wolno (tj. przepisowo), za szybką jazdę można dostać niezły mandat, dlatego kierowcy nie szaleją.

Dzisiaj zrobiłam kilka zdjęć z okolicy, w której przebywam. Jest to małe miasteczko, z niezwykłym urokiem. Zabudowa typowo angielska, rzeki, pola i łąki no i oczywiście są też sklepy, niestety BOOTSa nie ma, a bardzo chcę trzymać już w swoich rękach tangle teezera, ale jest SUPERDRUG. ;)

Wklejam Wam kilka zdjęć z mojej nowej codzienności:8 komentarzy:

 1. hej, właśnie natknęłam się na Twojego bloga, podoba mi się i będę tu zaglądać częściej. Ja jestem w uk od września 2013. A to mój blog o życiu w uk i nie tylko hannndzia.blogspot.com Pozdrawiam i zapraszam :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Szkoda, że twoje wpisy są tak krótkie, czytałbym i czytał :)

  OdpowiedzUsuń
 3. pięknie tam masz :) Pisz jak najwięcej bo dobrze się czyta, pozdrawiam z PL może niedługo z UK :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 5. co to za miasto? jakis znany mi widok...

  OdpowiedzUsuń
 6. Wrzucaj na blog jak najwięcej zdjęć. Aby ludzie mogli zobaczyć jak jest w uk

  OdpowiedzUsuń