piątek, 2 stycznia 2015

Pytania od Was : "Rejestracja w agencji. Jak wygląda rozmowa i jakich pytań można się spodziewać?"
Dzisiaj kolejny post z serii "Pytania od Was". Dostaję od Was wiele różnych pytań na e-maila, pomimo mojej notki na temat agencji pracy w UK wątek ten w wiadomościach od Was pojawia się często, dlatego postaram się rozszerzyć trochę moją odpowiedź. Odsyłam Was również na posta na ten temat, który pojawił się na blogu prawie rok temu. ;)

Rejestracja w agencji pracy w UK jest bardzo prosta, szybka i bezpłatna.
W zależności od agencji można wejść i od razu się zarejestrować, bądź umówić się na spotkanie.
Jeśli mają odpowiednią dla nas pracę proces jest zdecydowanie szybszy, ale jeśli pracy jaka nas interesuje nie ma to też nie warto się zrażać, bo prędzej czy później może ona nadejść.

Często na internecie można znaleźć ogłoszenia o pracę, gdzie rekrutacja odbywa się właśnie przez agencję, więc jeśli jesteśmy zainteresowani wysyłamy nasze CV i czekamy na ich odzew lub kontaktujemy się z nimi bezpośrednio i zanosimy nasze dokumenty.

Agencje pracy są bardzo popularne w UK i można znaleźć ich wiele w każdym mieście. Proponują przerożne prace i różnorodne wynagrodzenie, warto odwiedzić ich kilka, wtedy szanse na znalezienie satysfakcjonującej nas pracy wzrastają.

Jakich pytań można się spodziewać?
"What type of job are you looking for?"
"What's your job experience?"
"Have you got a driving license?"
Standardowo, czyli jakiej pracy szukasz, Twoje doświadczenie, mogą również pojawiać się pytania odnośnie prawa jazdy jeśli jest konieczne do pracy itd.

Czy rozmowa przeprowadzana jest indywidualnie, czy można przyjść z kolegą/koleżanką który/która w razie czego pomoże mi ze zrozumieniem?
Jeśli przyjście z kolegą/koleżanką sprawi, że będziesz się czuć bardziej komfortowo to zdecydowanie to zrób :) Najlepiej by było, gdyby Twój język angielski był na poziomie komunikatywnym, choć oczywiście nie jest to reguła.

Pozdrawiam
Emigrantka
xx

7 komentarzy:

 1. Ja bym się tak bała wyjechać sama za granicę :o

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo przydatny post dla ludzi na emigracji :D

  OdpowiedzUsuń
 3. hej :) ja powoli nastawiam się na wyjazd na wyspy, najlepiej Londyn bądź Edynburg. jak na razie szukam pracy w pl, żeby troche zarobić na start ma obczyźnie.
  mam prośbę, mogłabyś podzielić się swym doświadczeniem dot. poszukiwania i załatwiania pokoju/mieszkania? nie mam ani rodziny ani znajomych na wyspach, a wolałabym jak już pomieszkiwać (nawet jeśli miałabym wrócić do pl) w czymś wynajętym, niż w hostelu..
  pozdrawiam ! :)

  ann.

  OdpowiedzUsuń
 4. http://moneygrabbing.co.uk
  anchor: moneygrabbing
  Polecam odwiedzić stronę, warto! Dzięki stronie będziesz mógł skutecznie zarządzać swoimi finansami, otrzymywac profesjonalne porady a także poznać nowych ludzi.

  OdpowiedzUsuń
 5. No niestety malo ktora agencja w uk pozwoli nam na to by kolega/kolezanka mowila za nas.
  Jednak warto probowac mimo wszystko ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Witamy w 360 Recruitment.http://www.360rekrutacja.eu/

  OdpowiedzUsuń
 7. Witamy w 360 Recruitment.http://www.360rekrutacja.eu/

  OdpowiedzUsuń